Театар Комедија слави 11 години: Објавен репертоарот за март

Овој месец Театар Комедија слави 11 години и 150-та изведба на претставата „Стјуардеси“.

Претставата „Стјуардеси“ е класична фарса. „Стјуардеси“ има седум врати и многу необјасниви ситуации. Бернард е успешен архитект, кој има фантастичен стан, домашна помошничка и ја има формулата за совршен, полигамен живот. Оваа формула се обидува да му ја претстави на својот најдобар пријател Роберт.

Формулата за совршен живот е да се има три стјуардеси од три различни компании, кои патуваат секој ден во Скопје и за секој ден има по една различна девојка вереница. Но равенката многу брзо се распаѓа и сите непријатни ситуации се случуваат во еден стан, еден вереник, три вереници, неговиот најдобар пријател и Берта домашната помошничка која се труди да одржи се во најдобар ред.

ИГРААТ:

Бернард: Атанас Атанасовски;

Роберт: Валентин Костадиновски – Тино;

Берта: Марија Кондовска;

Габриела: Ева Скендеровска/Кристина Ласовска;

Глорија: Нина Деан/Жаклина Петровска;

Грета: Тања Мицков;

„Стјуардеси“ е на репертоарот на Театар Комедија на 11 март, со изведба од 20 часот.

Репертоарот за март можете да го видите подолу, а билети можете да набавите онлајн на online.teatarkomedija.mk.

реклама

Ковачевски падна

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Кога почнува староста?

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Култура

На сцената на Националната опера и Балет ќе гостува Словенечкиот камерен музички театар од Љубљана

Read more

Фрагментирана интроспекција – изложба на скулптури на Слободан Милошевски во Неготино

Read more

Светската пијанистичка ѕвезда Фазил Сај на официјалното затворање на концертната сезона на Македонската филхармонија

Read more

Мајска сесија – Дојди да се преслушаме: На УКИМ голем концерт по повод Денот на Европа

Read more
 

Вести

Како Путин создаде „мала Русија“ на Балканот?

Читај повеќе
  • filter

110 пушки од Првата светска војна откриени при ископ во Битола

Читај повеќе

Зошто Европа трупа залихи на кафе?

Читај повеќе

Колумбискиот претседател ги прекина односите со Израел и нареди отворање амбасада во Палестина

Читај повеќе

Уапсен заменикот на моќниот генерал на Путин

Читај повеќе

Милошоски: Во новата влада најверојатно ВМРО-ДПМНЕ, Вреди и ЗНАМ

Читај повеќе

Одземен пасошот на Иџет Мемети, ќе треба да се јавува во суд

Читај повеќе

Путин сака да ја помести границата, Европа во паника

Читај повеќе

Трамп: Сакаат да ме убијат

Читај повеќе