Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Астролозите ги дешифрираа тајните индиции за ѕвездите и планетите, подготвувајќи го финансискиот хороскоп за оваа недела.

Неделата што претстои ќе биде тешка за многу хороскопски знаци кога се во прашање финансиите и работата.

Генерално, ова е тешко време за бизнис секторот. Ова се должи на Меркур, кој сè уште е ретрограден. Причината за тоа е Венера, која сè уште е деструктивна, што исто така не носи среќа во бизнисот.

Доколку за овие седум дена не планирате важни работи и големи набавки, туку направите пауза или одморите, ќе бидете задоволни од резултатот. Сè уште има општ пад на активноста, па тешко дека ќе изгубите нешто ако се фокусирате на тивки рутински активности или релаксација.

Овен

Оваа недела Овенот можно е да почувствува притисок однадвор. Сега речиси ништо не зависи од него. Вистинската стратегија е да се посвети една недела на професионално самоподобрување и усовршување, бидејќи тоа може да му се најде подоцна. Се препорачува и внимание на деталите. Во околните настани може да забележите нешто вредно и важно што ќе помогне во финансискиот и кариерен раст во иднина.

Бик

Недела е финансиски неповолна, особено за парични кредити. Биковите ризикуваат да ја загрозат својата позиција на работа доколку преземаат непотребни ризици. Агресивното влијание на планетите сугерира дека сега е време да се консолидира успехот, а не да се брка нешто недостижно. За да не се ставаат под стрес, Биковите треба да пристапат филозофски на секој проблем.

Близнаци

Близнаците малку подоцна ќе можат да ги променат работните услови или работните места, но сега е подобро да бидете внимателни. Можни се неочекувани пресврти во финансиските прашања: треба да внимавате. На Близнаците им се советува да се ослободат од мислите како „Јас сум сиромашен“, „Не можам ништо“, „Парите ми бегаат“. Довербата и смиреноста се најдобриот противотров за ретроградниот Меркур.

Рак

Раковите треба да се плашат дури и од најоправданиот финансиски ризик и храбрите работни иницијативи: ќе има време да се покажат. Можни се неочекувани пречки, дури и во секојдневните задачи. Не очекувајте спонтано зголемување на приходите, унапредување или нови понуди за работа. Ќе треба сами да носите одлуки, па затоа треба да останете претпазливи.

Лав

Доколку Лавовите ги посети и најмала еуфорија поради финансиски успех, ризиците од пораз и банкрот веднаш ќе се зголемат. За да не си создавате проблеми, важно е да бидете поедноставни и да не бркате прекумерна заработка. Можеби Лавовите сега нема да сметаат на раст на приходите, но доколку на сè пристапуваат со ладна глава, во догледно време ќе биде можен и раст на приходите. Она што сега е потребно е иницијатива, доверба и дипломатија во комуникацијата.

Девица

Девиците може да бидат свесни за своите слабости и грешки од минатото. За да не останат меѓу заостанатите, важно е претставниците на овој знак да ја спречат негативноста и стресот во критичните ситуации. Навремените мерки за борба против анксиозноста се најдобриот финансиски асистент на Девицата. Оваа недела вреди да се одложуваат големите трошоци и купувањата на кредит. Монотоната и одговорна работа ќе ја спаси ситуацијата.

Вага

Сега на Вагите им е важно да не претеруваат со работата, бидејќи нивниот главен заштитник Венера е ослабен во Овен, што значи дека се зголемува ризикот од исцрпеност. Може да има профитабилни понуди кои ќе донесат профит, но тие ќе бараат посветеност. Најдобар ден за купување е недела. Ако сакате да добиете покачување, подобро е уште да не преговарате со клиентите или шефовите, туку едноставно да се докажете како добар работник.

Скорпија

Движењето на Меркур во спротивна насока укажува на пад на деловната активност за Скорпиите. Астролозите и експертите ги советуваат луѓето од овој знак оваа недела да прават рутински работи. Можете да инвестирате во образование или обука - ова ќе ви помогне да ја унапредите кариерата во иднина. Скорпиите кои работат за себе ќе бидат успешни, но само доколку не носат емотивни одлуки.

Стрелец

Недела ќе биде богата со настани во професионалната сфера, но астролозите ги советуваат Стрелците да бидат трпеливи, бидејќи нема сите овие настани да бидат пријатни. Сепак, можен е раст на приходите и успех во кариерата. Доколку има желба, можно е и унапредување и зголемување на платата. Проектите кои бараат големи инвестиции најдобро е да се одложат до подобри времиња.

Јарец

Јарците веројатно ќе доживеат некои важни настани во кариерата и парите. Здравиот оптимизам ќе ги спаси овие луѓе од фијаско, но анксиозноста, стравот или неизвесноста директно, а не на најпозитивен начин, ќе влијаат на нивната заработка. Сега е строго забрането да се позајмуваат пари и да се земаат заеми - и од банка, и од блиски.

Водолија

За Водолиите сè ќе започне најдобро за време на викендот - пред тоа следуваат денови на акумулација, кои може да се потрошат на собирање информации, следење и анализа. Водолиите ќе имаат можност добро да размислат за своите следни чекори за да не ја пропуштат шансата да се збогатат или профитабилно да инвестираат пари кои ќе се појават во иднина. Ова е добро време за планирање. Можно е недела да биде мирна и мирна, но не се надевајте на тоа.

Риби

Од 15 до 21 април може да се случат настани кои ќе оневозможат да се види крајната цел или профитабилните изгледи, но после тоа маглата ќе се расчисти. На Рибите ќе им треба трпение и способност да чекаат. Вреди да се подготват и да се подредат вашите финансиски документи. Ова е најлошото време да патувате и да се обидете да најдете нова работа. Во сложените работи поврзани со пари и работа, треба да се биде крајно внимателен и објективен.

Тагови
реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Read more

Живот

Викенд хорскоп од 24 до 26 мај: Лавот е полн со емпатија, Вагата конечно се опушта

Read more

Како да се ослободите од мравките во домот?

Read more

Зошто децата стануваат понемирни кога се со родителите?

Read more

Зошто е важно да ја бришете прашината од листовите на собните растенија?

Read more
 

Магазин

Викенд хорскоп од 24 до 26 мај: Лавот е полн со емпатија, Вагата конечно се опушта

Читај повеќе

Како да се ослободите од мравките во домот?

Читај повеќе

Зошто децата стануваат понемирни кога се со родителите?

Читај повеќе

Трите најздрави намирници во светот, научно докажано

Читај повеќе

Откријте ги помалку познатите ерогени зони за фантастичен секс

Читај повеќе

Три суплементи што може да бидат штетни за мозокот ако се земаат непотребно

Читај повеќе

7 знаци дека сте станале фитнес зависник и веќе на сите им сте преку глава

Читај повеќе

Зошто е важно да ја бришете прашината од листовите на собните растенија?

Читај повеќе

Докторка објасни сè што треба да знаеме за новиот сој на коронавирус

Читај повеќе