Тестирањето откри позитивен фудбалер и во Севиља

По Реал Мадрид, позитивен на коронавирусот има и во Севиља, соопшти денеска клубот преку својата официјална веб-страница.

„Севиља ФЦ информира дека преку ПЦР тестовите направени во неделата при кои беа тестирани фудбалерите, стручниот штаб, како и остатокот од клубот, резултатите покажаа дека еден член на првиот тим е позитивен на COVID-19. Се работи за асимптоматски случај со добро здравје и веќе е ставен во самоизолација“, стои во клупското соопштение.

Клубот веднаш ги прекина сите активности кои ќе останат во мирување сѐ додека не се направи второ тестирање и на кое дколку сите останати се негативни, ќе може да се продолжи со тренинзи.

За разлика од Реал Мадрид, кој информираше дека позитивниот играч е Доминиканецот Маријано Дијас, Севиља се реши името на фудбалерот да не ѝ го открие на јавноста.

Сезоната во Шпанија веќе заврпши, но Севиља ја очекува продолжување на сезоната во Лига Европа каде наредниот четврток во осминафиналето треба да игра со Рома.

Веќе е сигурно дека позитивниот играч нема да биде дел од тој натпревар.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Фудбал

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Read more

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more
 

Спорт

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Читај повеќе

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе