Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Шпанците во последно време прават сè подобри и подобри серии и филмови, особено трилери. Освен што ќе ви се допадне приказната, ова е одлична можност да го научите и вежбате шпанскиот јазик.

Ова се топ 10 најдобри шпански серии кои се достапни на Netflix:

Money Heist(La casa de papel)

Не знаеме дали досега сте слушнале за одличната шпанска крими серија La Casa de Papel, чијашто четврта сезона излезе пред неколку месеци на Netflix, но сега е вистинското време да откриете што ја прави оваа серија да биде толку импресивна.

Remote video URL
Grand Hotel
Remote video URL
Locked up
Remote video URL
Velvet
Remote video URL
The ministry of time
Remote video URL
Cocaine coast
Remote video URL
The cable girls
Remote video URL
Morocco: Love in times of war
Remote video URL
Elite

Серија која за кратко време стана омилена на многумина.

Remote video URL
Cathedral of the sea
Remote video URL
Тагови
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Филм & ТВ

Мемиња во кои ќе се пронајдат вистинските фанови на „Friends“

Read more

„The Mandalorian“ доби искрен трејлер

Read more

Ново ДВД со пет македонски дигитално реставрирани филмови

Read more

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Read more

Сцена

  • filter

Мемиња во кои ќе се пронајдат вистинските фанови на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Mandalorian“ доби искрен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија оди на Евровизија 2021, но дали со Васил?

Читај повеќе

Ново ДВД со пет македонски дигитално реставрирани филмови

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Адел со духовит коментар за слабеењето: Ова е половината од мене што ја избрав

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Читај повеќе