Tоп 10 најпиратирани филмови на неделата

BitTorrent ја објави листата на најпиратирани филмови за изминатата недела.

На врвот втора недела по ред е научно-фантастичната акција „Dark Phoenix“ со Софи Тарнер, Џејмс Мекавој и Мајкл Фасбендер во главните улоги.

Трилерот „John Wick: Chapter 3 – Parabellum“ го задржа второто место, додека топ три го заокружува „Aladdin“ на Disney кој минатата недела беше на петто место.

Листата што се составува според податоцте на TorrentFreak е наменета да се користи за информативни и едукативни цели.

Има еден нов наслов на листата што за изминатата недела изгледа вака:

1 Dark Phoenix      

2 John Wick: Chapter 3 – Parabellum 

3 Aladdin    

4 Men in Black: International    

5 Avengers: Endgame      

6 Godzilla: King of the Monsters    

7 Тhe Secret Life of Pets 2          

8 Тhe Dead Don’t Die

9 Dumbo    

10 A.I. Rising

реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more

Филм & ТВ

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Read more

Шербеџија за Мира Фурлан: Неправедно доживеа многу удари од вообразените националисти

Read more

Бизнисот цвета: Netflix надмина 200 милиони претплатници

Read more

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шербеџија за Мира Фурлан: Неправедно доживеа многу удари од вообразените националисти

Читај повеќе

Бизнисот цвета: Netflix надмина 200 милиони претплатници

Читај повеќе

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Читај повеќе

Почина актерката Мира Фурлан

Читај повеќе
  • play_arrow

Повторно одложена премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд

Читај повеќе

Почина славната спикерка Бранка Станковска

Читај повеќе

Почина актерката Натали Делон

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Читај повеќе