Филм & ТВ

Tоп 10 најпиратирани филмови на неделата

9. септември 2019 - 15:42 | А.С.

BitTorrent ја објави листата на најпиратирани филмови за изминатата недела.

На врвот втора недела по ред е научно-фантастичната акција „Dark Phoenix“ со Софи Тарнер, Џејмс Мекавој и Мајкл Фасбендер во главните улоги.

Трилерот „John Wick: Chapter 3 – Parabellum“ го задржа второто место, додека топ три го заокружува „Aladdin“ на Disney кој минатата недела беше на петто место.

Листата што се составува според податоцте на TorrentFreak е наменета да се користи за информативни и едукативни цели.

Има еден нов наслов на листата што за изминатата недела изгледа вака:

1 Dark Phoenix      

2 John Wick: Chapter 3 – Parabellum 

3 Aladdin    

4 Men in Black: International    

5 Avengers: Endgame      

6 Godzilla: King of the Monsters    

7 Тhe Secret Life of Pets 2          

8 Тhe Dead Don’t Die

9 Dumbo    

10 A.I. Rising

Коментирај