Топ 3 најплатени миленичиња инфлуенсери, заработуваат до 25.000 евра по објава

Се чини дека инфлуенсерите и креаторите на содржини на социјалните мрежи станаа една од најпопуларните професии на денешницата, а со оглед на тоа колку заработуваат некои од нив, тој податок не изненадува.

Сепак, не заработуваат само луѓето. Некои сопственици на домашни миленици сфатија дека корисниците уживаат во фотографиите и видеата на нивните животни, а некои миленичиња имаат свои профили на социјалните мрежи кои ги следат милиони луѓе ширум светот.

Во продолжение дознајте кои три животни заработуваат најмногу пари за своите сопственици.

3. Chipmunks of TikTok - 12.200 € по објава

Американец по име Бред отвори профил на TikTok каде со своите следбеници ја споделува својата љубов кон верверичките.

@chipmunksoftiktok Squeegee getting her belly rubbed while filling the cheeks #fyp #cuteanimals #cute #chipmunks #squeegee ♬ original sound - Chipmunks of TikTok

Денес, 13,7 милиони луѓе од целиот свет го следат, а Динки, Скуиши, Муши и СпанџБоб освојуваат на прв поглед.

2. Џиф - 19.400 € по објава

Ова преслатко куче е едно од првите миленичиња инфлуенсери и денес има околу 10 милиони следбеници на Instagram.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by j i f f p o m (@jiffpom)

Џиф се појави дури и во видео-записот на Кети Пери за песната „Dark Horse“ од 2015 година, а неговите сопственици успеаја до ден денес да останат анонимни.

1. Паф - 24.500 € по објава

Убедливо на првото место еден мачор, за кој Кајгана веќе пишуваше. Сепак, тој не е обичен миленик. Познат по името That Little Puff, тој на своите сопственици им заработува вртоглави 24,5 илјади евра по објавено видео. Сиво-белата мачка е снимана од нејзините сопственици во секојдневни активности како готвење, пишување на лаптоп и други ситуации кои се карактеристични за луѓето.

Мачорот има 28 милиони следбеници на различни социјални мрежи, како и сопствена линија облека за домашни миленици.

реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Живот

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Read more

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Read more

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Read more

Како да го средите домот за 30 минути?

Read more
 

Магазин

Како пржената риба да биде крцкава и вкусна, а да не впие масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

Разјаснет небесниот феномен кој го сними пилот во лет

Читај повеќе

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Читај повеќе

Kакви промени може да очекувате ако ја исфрлите солта од исхраната?

Читај повеќе

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Читај повеќе

Љубовна математика: Пресметајте ја долната граница на разлика во годините

Читај повеќе

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе