Трамп: Само јас можам да спречам трета светска војна

МАКФАКС
/ 23.02.2024 / 13:59

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека за кратко време ќе успее да го реши конфликтот околу Украина доколку победи на изборите.

„Ќе го вратиме мирот пред да ја преземам функцијата. Наскоро откако ќе победиме на изборите, ќе постигнам решение меѓу Русија и Украина“, рече Трамп на христијанската конференција во Тенеси.

Како што рече Трамп, само тој може да го спречи избувнувањето на третата светска војна.

„Многу сме блиску до трета светска војна“, рече тој.

Претходно, Владимир Зеленски во интервју за „Фокс њуз“ изрази сомнеж дека Трамп, доколку ја добие битката за позицијата американски лидер, ќе успее да го реши конфликтот околу Украина.

реклама

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Свет

Г7 подготвува мерки против Иран

Read more

Украинците имаат нови моќни дронови во кампањата против Русија

Read more

NYT тврди: Бајден го разубедил Нетанјаху од планот за контра-напад врз Иран

Read more

Иран: Ако Израел возврати, следниот напад ќе биде одлучувачки

Read more
 

Вести

Г7 подготвува мерки против Иран

Читај повеќе

Од ДУИ ме нарекуваат анти Албанец и ксенофоб затоа што гласно говорам за нивниот криминал, рече Мицкоски

Читај повеќе

Сообраќајка со полициско возило во Скопје, шестмина повредени

Читај повеќе

Деветвалентната ХПВ-вакцина достапна кај нас од следниот месец

Читај повеќе

Тепачка во штипскиот затвор, надвор стигнала и поддршка од 30 лица

Читај повеќе

Двајца повредени во пожар во куќа во Скопје

Читај повеќе

Вучиќ: За три до четири месеци ќе биде најлошата ситуација од 1945 година

Читај повеќе

Изложба на карикатури од Фестивалот за хумор и сатира IN VINICA VERITAS во Крива Паланка

Читај повеќе
  • play_arrow

Украинците имаат нови моќни дронови во кампањата против Русија

Читај повеќе