Три типови на жени кои мажите ги избегнуваат

Не успевате да останете во сериозна врска? Можеби проблемот не е во партнерот, туку во вас.

Cosmopolitan наведува три типови на жени со кои ниту еден маж не може да издржи да биде во врска.

Разгалени принцези

Овие жени сакаат светот да се врти околу нив и да се во центарот на вниманието. Затоа партнерот го третираат како слуга. 

Секако, другите не се важни и мислат само на себе. Кога нешто не им одговара, секогаш прават скандал. 

Драма кралици

Со ваквите жени е невозможно да се опуштите затоа што се како темпирана бомба која може да експлодира во секој момент. 

Без оглед на тоа каде се наоѓаат, може да избувнат и за најмала ситница.

Искомплексирани

На мажите им е напорно да бидат во врска со жена на која секој ден треба да ѝ повторуваат дека е убава и згодна. Мажите сакаат жени со самодоверба.

Жените кои се искомплексирани со својот изглед, обично се љубоморни на пријателките и колешките на својот партнер, особено на оние кои се поубави од нив.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Љубов и секс

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Read more

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе