Три вежби за три минути правaт чуда: За еден месец ќе видите резултати

А.С.
/ 09.04.2023 / 14:15

Одвојте три минути дневно за да се вратите во форма.

Можете да постигнете тенки и затегнати нозе со вежбање по три минути на дневна основа.

Вежбите кои го таргетираат салото околу бутовите и околу колената се малку потешки, па фитнес инструкторката Трејси Андерсон успеала да создаде група вежби кои лесно ќе го отстранат несаканиот вишок.

Вежбите повторувајте ги во период од еден месец и ќе ги забележите првите резултати по 30 дена.

1. Прво се таргетира предниот дел на бутовите, колената и стомачните мускули

2. Потоа, задниот дел од бутовите

3. И, конечно, го вежбаме внатрешниот дел на бедрата.

Како се изведуваат вежбите погледнете во видеото подолу:

Remote video URL
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Фит

Што треба да јадете еден до три часа пред тренинг?

Read more

Четири намирници за порамен стомак

Read more

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Read more

6 лоши навики поради кои предвреме стареете

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе