Триглав со нова услуга на пазарот - Онлајн плаќање на фактури

Триглав Осигурување воведе нова услуга на пазарот, онлајн плаќање на фактури. Оваа услуга за клиентите е достапна на веб страната на компанијата, www.triglav.mk во делот Онлајн услуги.

Со цел олеснување на обврските, превенција и заштита на сите нас, Триглав Осигурување воведе нова услуга на пазарот, oнлајн плаќање на фактури. На овој начин компанијата им овозможи на клиентите во секое време, од својот дом, на многу едноставен начин да ги реализираат своите обврски кон Триглав.

И во овие тешки моменти на предизвици, изменет начин на живот и на работа, како и неизвесност, подготвени сме да помогнеме на нашите клиенти и партнери, кои согласно нашата развојна стратегија се на прво место. Денес почнуваме да нудиме можност за електронско плаќање на фактури, бидејќи како компанија сме должни да обезбедиме алатки, кои ќе ги олеснат сите аспекти од животот, особено имајќи предвид колку е во овој период важно сите да останеме дома и да го заштитиме нашето и здравјето на сите околу нас, изјави во оваа прилика Главниот извршен директор на компанијата, г. Ѓорѓе Војновиќ.

Триглав Осигурување и натаму останува достапен за сите услуги и производи, а компанијата работи со времено изменето работно време секој работен ден од 09 часот до 13 часот.

Полисите за осигурување клиентите можат да ги добијат по електронски пат. За таа цел треба да се обратат телефонски на својот осигурителен агент, или пак на e-polisa@triglav.mk.

Штетите можат да се пријават електронски на steti@triglav.mk, со приложување на комплетна документација.

За итни автомобилски штети клиентите можат да закажат термин за пријава и проценка на штети на броевите на линкот во прилог.

*Промотивен текст

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Промо

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајте брзо и лесно од удобноста на вашиот дом

Read more

Mobile - Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

Read more

Forza во борба со КОВИД-19 преку различни иницијативи за помош на општеството

Read more

Веќе не мора да одите во казино, дозволете казиното да дојде кај Вас

Read more

Ново

  • play_arrow

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Читај повеќе

Шпанија го укинува карантинот за странски туристи од 1 јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Силна бура ја погоди Австралија

Читај повеќе

Двајцата пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег се во добра здравствена состојба

Читај повеќе
  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Читај повеќе