Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Овие три хороскопски знаци се одликуваат со интелектуална љубопитност, но и голема проникливост. Ретко кој може да ја измами Скорпијата, ниту некој има шанси за манипулација.

1. Близнаци

Уште од мали сакаат да истражуваат и испитуваат. Многу се љубопитни, ги интересираат работи од различни сфери. Најчесто се склони кон уметност, многу се интелигентни и духовити. Сакаат да бидат опкружени од луѓе, да водат конструктивни разговори. Бараат интелигентен партнер со кого ќе можат да разговараат за сè.

2. Скорпија

Ниту еден хороскопски знак не е толку прониклив и интуитивен како Скорпијата. Скоро да нема работи во кои продорниот поглед на Скорпијата не би можел да продре. Секогаш тежнее во се да ја почувствува длабочината, да загребе под површината и да ја увиде вистинската смисла.

Не се обидувајте да манипулирате со нив бидејќи тие го прават тоа, а многу лесно можат да ги увидат туѓите намери.

3. Стрелец

Стрелците секогаш имаат потреба да знаат повеќе и да делуваат прилично несериозно. Меѓутоа, тие и како се проникливи и добро умеат да ја проценат ситуацијата.

Многу се друштвени и знаат како да се постават. Меѓу припадниците на овој знак има доста научници, многу сакаат да вложуваат во својот интелект и најмногу се заинтересирани за математика и наука.

реклама
Весник објави погрешна фотографија од Доналд Трамп

Весник објави погрешна фотографија од Доналд Трамп

Read more
Кои се најлошите 11 фудбалери од Премиер лигата?

Кои се најлошите 11 фудбалери од Премиер лигата?

Read more
Microsoft за своите вработени изградил куќички на дрво

Microsoft за своите вработени изградил куќички на дрво

Read more
Тesla отвора четврта фабрика во Европа

Тesla отвора четврта фабрика во Европа

Read more

Живот

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Колку милијарди долари доби Мелинда Гејтс по разводот?

Read more

Хороскопски знаци со кои е најлесно да се манипулира

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Најсмешните новинарски гафови за април

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Читај повеќе

Зошто не смеете пречесто ја јадете јагоди?

Читај повеќе

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Читај повеќе

Мачнина, главоболка, температура: Зошто различно реагираме на вакцините?

Читај повеќе

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за домашни переци со сирење

Читај повеќе

Вакцината на Moderna 96 проценти ефикасна кај деца од 12 до 17 години

Читај повеќе