КВАЛИФИКАЦИИ ЗА УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Тројца Чеси исфрлени од репрезентацијата: Се забавувале во диско и пиеле алкохол

Чешките фудбалери Владимир Цоуфал, Јан Кухта и Јакуб Брабец се исфрлени од националниот тим по ноќното излегување во градот Оломоуц. Фудбалската федерација на Чешка објави дека триото сериозно ги прекршило основните правила на однесување и дисциплина и нема да игра на последниот квалификациски натпревар против Молдавија в понеделник.

Локалниот портал Sport.cz пишува дека триото излегло во познатиот локален диско клуб Belmondo, каде што биле снимени и фотографирани од дел од навивачите. Пиеле и алкохол. Чесите дома пристигнаа во добра атмосфера бидејќи се на мал чекор до директен пласман на ЕУРО 2024.

Албанија го обезбеди, а Чешка мора да освои барем бод против Молдавија во понеделник. Доколку победат Молдавците, гостинската селекција ќе оди директно на ЕУРО, додека Чесите ќе паднат на третото место. Тренерот Јарослав Шилхавиј им нареди на играчите да штедат енергија, но споменатата тројка, играчите на премиерлигашот Вест Хем (Цоуфал), прашка Спарта (Кухта) и солунски Арис (Брабец), не го послушаа.

Тагови
реклама

Голема летна временска прогноза: Балканот ќе гори како под сач!

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Фудбал

ЕУРО 2024: Роналдо најмногу промаши, најпрецизни Германците

Read more

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Read more

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Read more

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Read more
 

Спорт

ЕУРО 2024: Роналдо најмногу промаши, најпрецизни Германците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе

Мбапе ќе игра со скршен нос

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Читај повеќе
  • filter

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Читај повеќе

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Читај повеќе