Трошат колку што имаат и немаат: Хороскопски знаци кои не ги бива со пари

Некои луѓе успешно менаџираат со своите примања и сметките секогаш им се навреме платени. Други трошат додека има, па после му ја мислат.

Овие вториве најверојатно припаѓаат на еден од четирите хороскопски знаци на кои менаџирањето пари не им не најјака страна.

ВАГА

Вагите обожаваат шопинг и неретко им се случува да потрошат сѐ до последен денар и тоа на работи што воопшто не им се потребни. Многу често непромислено ги трошат парите и речиси секој крај на месец се на работ на банкрот. Онлајн шопингот е најнова опсеасија за Вагите и така уште понезабележливо им се празни сметката.

СТРЕЛЕЦ

Кога е во прашање излегување со друштво. Стрелците не знаат за штедење. Тие парите ретко ги трошат на себе – сакаат да почестат, не прашуваат колку е сметката. Ова можеби звучи великодушно, но се ставаат во трошоци и за луѓе кои ги гледаат само како човекот кој ќе ја плати сметката на крај.

ЛАВ

Лавовите се поделени во однос на тоа на кого ги трошат парите. Најчесто си се разгалуваат самите, го сакаат само најдоброто и го купуваат без разлика дали може да си го дозволат или не. Импулсивни купувачи се и потоа ги гризе совеста, но нема да признаат. Но, и за луѓето кои ги сакаат и им се блиски го одврзуваат ќесето и не прашуваат за сумата.

БЛИЗНАЦИ

Спонтани се и многу често неодговорни. Најчесто не знаат кај им отишле парите и колку и да заработат, пак се без пари. За среќа, многу се способни и снаодливи и не се материјалисти, па немањето пари не им паѓа многу тешко. Можат да поминат и со малку и знаат дека за кратко време ќе имаат пак некој денар.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Живот

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Read more

Пари, нов стан, запросување - три хороскопски знаци со најмногу среќа во октомври

Read more

Маките кои денешните тинејџери тешко можат да ги сфатат

Read more

Интроверт или екстроверт – начинот на кој се изразувате ве разоткрива

Read more
 

Магазин

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе

Реагирајте навреме: Шест симптоми на рак на дојка кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пржено бело месо со компири

Читај повеќе