Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Откако во медиумите се појавија нови фотографии од инфлуенсерот Ендрју Тејт, луѓето почнаа да му се потсмеваат поради старата изјава во која тој рече дека ќелавоста е всушност негов личен избор.

Стотици твитерџии му се потсмеваат на контроверзниот инфлуенсер Ендрју Тејт за една стара изјава во која рече дека свесно избрал да биде ќелав, а фотографиите кои се појавија во медиумите покажаа дека всушност немал друга опција.

Така, еден корисник се огласи на Twitter, пишувајќи дека не можел да поверува дека Тејт имал храброст да тврди дека е ќелав по избор. Овој твит набрзо собра над милион прегледи, а потоа и други корисници на оваа мрежа го споделија своето мислење.

URL

Некои отидоа чекор подалеку, па на една фотографија додадоа долга коса на овој контроверзен инфлуенсер и опис во кој се наведува како неговите обожаватели всушност го гледаат.

URL

Еден од корисниците напиша хумористична причина зошто Тејт сака да биде пуштен на слобода, пишувајќи дека инфлуенсерот сака што поскоро да замине во Турција на трансплантација на коса, што е позната локација за мажи кои сакаат да се ослободат од ќелавоста.

„Мене ми е смешен фактот што Ендрју Тејт може да пушти повеќе влакна на лицето отколку на главата“, „Братот потроши милиони на Bugatti, но немал 1.500 долари за да одлета во Турција и на пресадување коса“, „Не бидете толку строги кон него. Во затворот немаат брзи бришачи за прашина.

Потсетуваме, романскиот суд во средата ја одби жалбата за неговиот притвор. Ендрју Тејт и неговиот брат, кои се обвинети за наводна трговија со луѓе, ќе останат во полициски притвор до судската одлука на 27 февруари.

реклама

Живот

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Уран и Марс носат проблеми: Астро прогноза до крајот на јули

Read more

За прв пат достапен дел од Бакингемската палата за посетители: Koja е цената за влез?

Read more

Опасен TikTok тренд ветува идеално исончан тен

Read more
 

Магазин

  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе
  • play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Читај повеќе

Малите ноќни закуски по 21 часот може да бидат лоши за вашето здравје

Читај повеќе

Паста карбонара со маслинки

Читај повеќе
  • play_arrow

Иранска реклама од 70-тите

Читај повеќе

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Читај повеќе