Хроника

Ученик од Велес тешко повреден по пад од прозорец во училиште

19. септември 2019 - 17:26 | Кајгана/МИА

Вчера во СВР Велес било пријавено дека во основното училиште „П.Брашнар“, при игра со соученици, од прозорец на училница на прв кат, паднал ученик од девето одделение.

Притоа, детето се здобило со тешка телесна повреда и било пренесено во болницата во Велес за укажување лекарска помош.

Се работи на расчистување на случајот.

Коментирај