Ученик од Велес тешко повреден по пад од прозорец во училиште

Вчера во СВР Велес било пријавено дека во основното училиште „П.Брашнар“, при игра со соученици, од прозорец на училница на прв кат, паднал ученик од девето одделение.

Притоа, детето се здобило со тешка телесна повреда и било пренесено во болницата во Велес за укажување лекарска помош.

Се работи на расчистување на случајот.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Read more

Хроника

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци, пренесен на скопските клиники

Read more

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

Read more

Дуковски во „Рекет“: Обвинителството не покажа докази за делото за кое се товари Бојан Јовановски

Read more

Копајќи гроб ископал граната

Read more

Вести

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци, пренесен на скопските клиники

Читај повеќе

Регистрирани 585 прекршоци за неносење маски, за 337 лица решенија за изолација

Читај повеќе

Грција ќе го плаќа сместувањето на туристите ако се разболат од вирусот

Читај повеќе

Третина од заболените без никакви симптоми

Читај повеќе
  • filter

Трамп ја ангажира војската да ги растера демонстрантите во Вашингтон

Читај повеќе

СДСМ инсистира за избори на 5 јули, за ВМРО-ДПМНЕ изборите не се приоритет

Читај повеќе

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Читај повеќе

Катица Јанева ќе даде завршни зборови во „Рекет”

Читај повеќе

Во автобус само со маска, укинат бесплатниот превоз за пензионерите

Читај повеќе