Верати ги напушти ПСЖ и Европа: Едвај чекам да откријам сè

Италијанскиот фудбалер од средниот ред на ПСЖ, Марко Верати, пристигна во Доха, Катар, каде што треба да ги помине медицинските прегледи пред да потпише за клубот Ал-Араби, тврди AFP.

Долгогодишниот играч за врска на ПСЖ, 30-годишниот Верати, летово беше ставен на „црната“ листа од челниците на парискиот клуб и не сметаше на него во Лигата на шампионите.

Според сликите објавени од локалните медиуми, италијанскиот репрезентативец со 55 натпревари за „аѕурите“ пристигна во Доха во понеделникот вечерта.

„Многу сум среќен и едвај чекам да започне оваа сезона. Се надевам дека ќе имаме одлична сезона. Едвај чекам да откријам сè, стадионот, навивачите, соиграчите, тренерите“, коментираше видно насмеан и опуштен Верати по пристигнувањето на аеродромот.

Марко Верати се очекува да ги помине медицинските прегледи денеска пред да потпише со Ал-Араби, еден од клубовите во главниот град на Катар, јавува дописникот на AFP.

Условите на договорот сè уште не се познати, но медиумите пренесуваат дека се работи за трансфер вреден околу 45 милиони евра. ПСЖ допрва треба да го објави заминувањето на Италијанецот, кој им се приклучи на Парижаните во 2012 година, само една година откако францускиот клуб беше преземен од Qatar Sports Investments (QSI).

реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Фудбал

Шпанија го освои ЕУРО, Јамал урна рекорд на Пеле

Read more

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Read more

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Read more

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Read more
 

Спорт

Шпанија го освои ЕУРО, Јамал урна рекорд на Пеле

Читај повеќе
  • play_arrow

Алкарас го победи Ѓоковиќ и го освои Вимблдон

Читај повеќе

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Читај повеќе

Судир на титаните на Вимблдон: Алкарас против Ѓоковиќ во реприза на ланското финале

Читај повеќе

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Читај повеќе

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе