Марко Верати

Верати призна: Го напуштив ПСЖ поради Луис Енрике

Марко Верати беше дел од францускиот гигант од 2012 година, си замина во септември, а сега ги откри и причините за ваквата негова одлука.
Read more

Верати ги напушти ПСЖ и Европа: Едвај чекам да откријам сè

Италијанскиот фудбалер од средниот ред на ПСЖ, Марко Верати, пристигна во Доха, Катар, каде што треба да ги помине медицинските прегледи пред да потпише за клубот Ал-Араби, тврди AFP.
Read more

Ал Хилал не се откажува: Нови, побогати понуди за Осимхен и Верати

Богатиот саудиски клуб на се откажува од трансфер целите што си ги постави за ова лето, па достави нови побогати понуди за Виктор Осимхен и Марко Верати.
Read more

Верати на излезна врата од ПСЖ, Јуве ја следи ситуацијата

Италијанскиот фудбалер Марко Верати по повеќе од десет години размислува за заминување од ПСЖ, а неговата ситуација будно ја следат челниците на Јувентус.
Read more

Верати опљачкан на Ибица

Фудбалерот на ПСЖ, Марко Верати, паузата помеѓу двете сезони одлучи да ја мине на Ибица, каде го снајде непријатна ситуација.
Read more

Капело: Мбапе го засени Верати, Меси делува тажно

Искусниот стратег Фабио Капело верува дека Марко Верати ќе бил играч на натпреварот доколку не беше голот на Мбапе во последната минута, како и дека Меси е тажен во Париз.
Read more

Верати: Мајсторија од Нејмар или Мбапе и победуваме

Играчот од средниот ред на ПСЖ воочи вечерашниот реванш против Манчестер Сити верува дека неговиот тим може втора сезона по ред да игра во големото финале.
Read more