УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2021/22

Капело: Мбапе го засени Верати, Меси делува тажно

Искусниот стратег Фабио Капело верува дека Марко Верати ќе бил играч на натпреварот доколку не беше голот на Мбапе во последната минута, како и дека Меси е тажен во Париз.

Голот на Килјан Мбапе во последната минута од судиското надополнување синоќа против Реал Мадрид го направи младиот Французин играч на натпреварот. Не само поради голот кој го одлучи победникот, туку и поради самиот начин на кој го постигна минувајќи измеѓу Едер Милитау и Лукас Васкес, за потоа низ нозете на Тибо Куртоа да ја затресе гостинската мрежа.

„Без Мбапе, кој беше апсолутен МВП, Верати ќе беше играч на натпреварот. Верати одигра одличен натпревар и доминираше на средината од теренот“, рече Капело за Sky Sport Italia.

Потоа ја коментираше и играта на Лионел Меси, кој освен што промаши пенал и имаше страшно лош обид од слободен удар, други ништо и не покажа.

„Невозможно е некој да помисли дека Меси се изгубил за шест месеци. Но, тој не успеа да направи ниту еден дриблинг. Мене ми делува прилично тажен“.

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Фудбал

Милан го потврди трансферот на Мората

Read more

Манчестер Сити го доби првото засилување

Read more

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Read more

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Read more
 

Спорт

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Читај повеќе

Милан го потврди трансферот на Мората

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Сити го доби првото засилување

Читај повеќе

Хамилтон за Шумахер откако се изјасни дека е геј: Испрати позитивна порака

Читај повеќе

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Читај повеќе
  • play_arrow

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Читај повеќе

Дали Ракитиќ избега од Саудиска Арабија?

Читај повеќе

Синот на Ибра го потпиша првиот професионален договор со Милан

Читај повеќе

Атаман до Бостон: Кога ќе го победите Панатинаикос, тогаш ќе бидете светски шампиони

Читај повеќе