Фабио Капело

Капело: Мурињо не може сам, Рома ќе мора да донесе играчи

Легендарниот италијански стратег Фабио Капело го поздрави доаѓањето на Жозе Мурињо во Рома, но и ѝ порача на управата на клубот дека ќе мора значително да го подобри играчкиот кадар.
Read more

Касано: Реал ми даваше 5 кг Nutella и ме направи свиња

Антонио Касано, лошото момче на италијанскиот фудбал, во Реал Мадрид мина само година и пол. Но, останаа неразјаснети бројни анегдоти од неговата кратка кариера во шпанската престолнина.
Read more

Капело: Би го трампал Дибала за Кејн

Големиот Фабио Капело смета дека не вреди агентинскиот бисер Пауло Дибала да се даде за Пол Погба, туку за некој кој е на исто ниво како него, а тоа е англискиот голгетер Хари Кејн
Read more
реклама

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more