Вежби за стомачни мускули со Памела Рајф

Ако сакате да изгледате како професионален спортист или фитнес тренер, видете како живеат тие, велат експертите. Што значи тоа? Доволно одмор, здрава исхрана, редовно вежбање со различен интензитет (правилно загревање, редовен тренинг, спортови, масажи, истегнување), како и правилно и навремено одмарање.

Секако, никогаш не е доцна да почнете со вежбање. Битно е да имате волја, но и правилен план за да не прегорите за брзо и да не се повредите.

Без разлика дали вашата цел е подобра физичка подготвеност или естетско подобрување, стомачните мускули се важни за правилно држење на телото и се основа за градење на вајана мускулатура на целото тело.

Интензитетот на вежбање треба да се менува. Ако сакате да го намалите интензитетот, правете повеќе повторувања на истата вежба, а кога правите помалку повторувања, тогаш нека бидат интензивни.

На овој начин оптимално ќе заздравуваат мускулите од еден до друг тренинг и ќе постигнете одржливост на вашиот режим на вежбање.

За да формирате дефинирани мускули мора да се чувате од прегревање, повреди и регресија на вежбањето.

Фитнес инструкторката Памела Рајф подготви одлично видео со вежби за стомачни мускули за кои ќе треба да одвоите само 10 минути од тренингот.

реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Фит

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Read more

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

Магазин

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Читај повеќе

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Читај повеќе

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе

На денешен ден, пред 75 години, жените во Југославија се стекнаа со право на глас

Читај повеќе

Роботи помагаат во изградба на брана во Јапонија

Читај повеќе
  • filter

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Читај повеќе

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Читај повеќе