Видео

play_arrow

Што ќе се случи ако ве убоде азиски смртоносен стршен?

Како стравот од пандемијата со коронавирусот да не беше доволен, пред десетина дена стигна веста дека за првпат досега смртоносни стршени од Азија, кои се долги повеќе од 5 сантиметри, стигнале до САД и сега постои страв дека овој вид би можело да
Read more
play_arrow

Како изгледа наставата во време на пандемија?

Основните училишта во Данска се отворени веќе еден месец.
Read more
play_arrow

Десетте најголеми лаги на Северна Кореја

Освен што е мистериозна за светот, Северна Кореја не е доволно искрена ниту со нејзините жители. Во ова видео се собрани десетте најголеми лаги што оваа земја ги има кажано на нејзините граѓани.
Read more
play_arrow

Прво скокни, па кажи оп: Импресивна сцена која стана хит

Рисовите се ноќни животни кои ретко излегуваат преку ден, токму затоа оваа снимка стана вистински хит на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

15 несекојдневни средби снимени од возачи

Денешното секојдневие не би можело да се замисли без смартфоните и камерите.
Read more
play_arrow

Украинците се вратија на плажите на Црното Море

Жителите на Одеса конечно дочекаа да се вратат на градските плажи откако властите ги намалија рестриктивните мерки.
Read more
play_arrow

Корисни трикови со кои ќе си направите градина како професионалец

Во ова интересно видео ќе погледнете 27 корисни трикови со чија помош ќе може да ја разубавите вашата градина, како професионалец.
Read more
play_arrow

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Кога зборуваме за фудбалски трансфери, прво на памет ни доаѓа рекордниот договор од 222 милиони евра со кој Нејмар премина во ПСЖ. Но, ретко се зборува за исто така многу скапите позајмици.
Read more
play_arrow

Пороен дожд направи Венеција од руски град

Не, видеото не го прикажува италијанскиот град Венеција, туку рускиот Нижни Новгород кој се претвори во Венеција поради поројниот дожд.
Read more
play_arrow

Цртај со Disney: Како да го нацрташ Пинокио?

Во најновото видео на Walt Disney Animation ќе погледнете како режисерот на „Frozen 2“, Крис Бак го црта неговиот омилен лик, Пинокио.
Read more
play_arrow

Арнолд вели: Флексибилноста е многу важна

Славниот актер Арнолд Шварценегер додека е во карантин, објави уште едно видео во кое ја покажа неговата смисла за хумор. Овој пат порачува дека флексибилноста е поважна отколку пумпањето мускули.
Read more
play_arrow

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Американскиот рапер Снуп Дог се најде во улога на доставувач во реклама на компанијата JustEat.
Read more
реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more