Видео

play_arrow

9 години во 12 минути: Како се градеше хидроелектраната Лимерн

Електраните Линт-Лимерн се систем на хидроелектрични централи лоцирани јужно од Линтал во кантонот Гларус во Швајцарија. Системот користи 5 резервоари и 4 електрани на големи варијации во надморската височина.
Read more
play_arrow

Легендарна јапонска реклама од 1986 година

Оваа легендарна јапонска реклама од 1986 година повторно се актуелизира, станувајќи вирална на интернет. Рекламата имала за цел да да ги популаризира батериите National - NEO - Hi-Top.
Read more

Идилично запросување на Хаваи: Никол Шерзингер кажа „да“

Read more
play_arrow

Најглупавите американски фејлови

Фејлови од сите 50 сојузни држави на САД.
Read more
play_arrow

Идиоти на работа

Некои луѓе едноставно или не ги бива за работата што ја вршат, или не сакаат да се замараат. За овие дешавки - трето нема.
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Понекогаш луѓето немаат кочници...
Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Деведесеттите дефинитивно беа златното доба наа поп музиката.
Read more
play_arrow
filter

Костимите на Бијонсе главна тема на нејзината долго очекувана турнеја

Бијонсе синоќа ја започна својата долго очекувана светска турнеја „Renaissance“ со концерт во Шведска.
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

На секој може да му се случи... ако пробува да изведува глупости.
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Најсмешните фејлови на едно место.
Read more
play_arrow

Фејл компилација: Кога не ти е денот

Read more
play_arrow

Не е ни Despacito, ни Gangnam Style: Кое е најгледаното видео во историјата на YouTube?

Од своето основање во 2005 година, YouTube постигна фасцинантен раст и бележи неверојатна статистика.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more