Витаминска бомба што штити од вируси

Пијалокот наречен „17 на ден“ е вашиот најдобар „телохранител“ против грип, настинка и пад на имунитетот.

Сите дневни потреби за витамини и минерали, како и други хранливи материи може да се испијат од една чаша, односно од пијалок наречен „17 на ден“ кој го зајакнува имунитетот и ве штити од сезонски болести.

Потребни состојки за пијалокот:

1 јаболко, 1 круша, 1 парче краставица од 2 см, половина лимета, 1 парче ѓумбир од околу 1 см, 1 грст лисја од свеж спанаќ, половина страк целер, половина среден морков, 1 грст свеж кељ, половина главица средно цвекло, 1 парче ананас со дебелина од 1 см, 1 стебленце брокула од околу 1 см, 1 парче тиквичка од околу 1см, 1 парче пашканат од 1 см, 1 парче анасон од 1 см, 1 парче црвена пиперка и 1 парче жолта пиперка.

Овошјето и зеленчукот добро измијте ги, исчистете ги, измешајте ги во блендер и додадете неколку коцки мраз по желба.

Овој пијалок по рецепт од Јапонија содржи витамини А, Б, Б1, Б2, Б3, Б6, Ц, Е. Содржи бета-каротен, магнезиум, калциум, цинк, селен, калиум...

Тагови
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Рецепти

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Read more

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Read more

Идеја за брз ручек: Прокељ со сланина во кремаст сос

Read more

Десерт на денот: Колач со чоколадна глазура

Read more
 

Магазин

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Дај ми да се напијам

Читај повеќе

Каков секс сакаат жените?

Читај повеќе