Во чест на татко му: Како синот на Стив Ирвин го прослави 16. роденден?

Роберт Ирвин, синот на славниот ловец на крокодили Стив Ирвин, наполни 16 години.

„Среќен роденден! Ти веќе постигна толку многу, од наградувани фотографии до глобално ширење на пораки за заштита на природата. Ти си воин на дивината“, му порачаа од Instagram профилот на Australia Zoo, кој го води  неговото семејство.

Роденденот на Роберт е прославен како и што би се очекувало од синот на славниот Стив, со крокодили. Во зоолошката градина тој ги нахрани крокодилите пред очите на посетителите.

„Знаеш дека ќе ти биде супер роденденот кога ќе започнеш со хранење на крокодилите“, напиша симпатичниот Роберт на Instagram, каде го следат повеќе од 1,6 милиони луѓе.

За роденденот доби и торта во облик на нилски коњ.

Роберт имаше 3 години кога почина неговиот татко. Од него ја наследи љубовта кон животните, но и кон камерите.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Живот

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Read more

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Read more

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Магазин

  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Читај повеќе

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Читај повеќе