Во Катанија одземено оружје од Коза ностра

Италијанската даночна полиција денеска откри арсенал на оружје во два подземни резервоара за вода во близина на крајбрежјето во сицилијанскиот град Катанија.

Како што јави италијанската новинска агенција ANSA, пронајдени се пушки, пиштоли, митралез, калашњиков и околу 3 илјади парчиња муниција и друг вид оружје.

Оружјето е пронајдено во резервоарите на длабочина од два метра, на дел од земјиштето во сопственост на клубот „Le Capannine“.

Покрената е истрага против непознати лица, а полицијата смета дека сицилијанската мафија Коза ностра го користела или планирала да го употреби оружјето.

Коза ностра со години не учествувала во престрелки, но оружјето го користи за заплашување.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Секси калчо (I дел)

Read more

Свет

Рохани е бесен: Новите американски санкции врз Иран се дивјаштво

Read more

Во САД веќе има 7 милиони заразени со коронавирус

Read more

Обединетото Кралство во следните 4 години во СЗО ќе партиципира со 430 милиони фунти

Read more

Папа Франциск: Да се исправат неправдите, да се заштитат сиромашните, мигрантите…

Read more

Вести

Дневен корона биланс: 141 новозаразен и 1 починат

Читај повеќе

Филипче: Засега нема потреба од допoлнителни рестриктивни мерки

Читај повеќе

ЕСС: Четвртиот пакет мерки тежок 350 милиони евра вклучува поддршка за најпогодените сектори и категории на граѓани

Читај повеќе

Кривична пријава за 10 дрвократци кои нападнаа полициски службеници

Читај повеќе

Рохани е бесен: Новите американски санкции врз Иран се дивјаштво

Читај повеќе

Поддршка од 200 милиони евра за земјоделците, субвенции, прилагодување со агрополитиката на ЕУ, вети Хоџа

Читај повеќе
  • play_arrow

Торнадо снимено во Далмација

Читај повеќе

Во САД веќе има 7 милиони заразени со коронавирус

Читај повеќе

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Прв до врв“

Читај повеќе