Вооружена Палестинка убиена на контролен пункт на Западниот брег

Израелската полиција вчера соопшти дека Палестинка, која наводно планирала да изврши напад со нож, е убиена на контролен пункт во Ерусалим.

Таа била убиена од чувар на контролниот пункт Каландија, кој забележал дека носи нож.

Полицијата подоцна соопшти дека е убиена 28-годишна Палестинка.

Каландија е главниот премин преку кој палестинските жители од Западниот брег влегуваат во Израел, главно оние кои одат во Ерусалим.

Контролниот пункт го чуваат приватни компании за безбедност, а израелската полиција е распоредена таму по насилните инциденти.

Официјалната палестинска новинска агенција Вафа вчера јави дека израелските сили го затвориле преминот од двете страни.

реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Свет

Pfizer започна со тестирање на вакцината кај деца под 12-годишна возраст

Read more

Во пожарите во Турција загинаа четири лица, евакуирани стотици луѓе

Read more

Пекинг регистрира прв случај на коронавирус по шест месеци

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more
 

Вести

Пендаровски: Сè уште сме заробеници на минатото

Читај повеќе

Филипче: Не може да се претпостави дали вакцината ќе биде сезонска

Читај повеќе

МВР: За пукање на свадби се предвидени и затворски казни

Читај повеќе

Pfizer започна со тестирање на вакцината кај деца под 12-годишна возраст

Читај повеќе

Филипче: Има зголемен број заболени, но ситуацијата е стабилна

Читај повеќе

Изречена казна од 3.000 евра за запалена депонија во Велес

Читај повеќе

74 нови случаи, двајца починати од COVID-19

Читај повеќе

Заев и Касами договорија соработка за претстојните локални избори

Читај повеќе

Седумдесетгодишен пијан кумановец прегази тројца пешаци од кои еден загина

Читај повеќе