Времеплов: Најдобрата реклама со фудбалери на сите времиња

Дали се сеќавате на рекламите за Joga Bonito на Nike од 2006?

Создадени со цел да инспирираат цела една генерација и да се борат против лошото однесување на теренот, рекламите од оваа кампања ја промовираа оваа прекрасна игра во нејзината најчиста форма.

Роналдињо, Роберто Карлос, Кристијано Роналдо, Златан Ибрахимовиќ, Тиери Анри и Вејн Руни беа ѕвездите на рекламите во кои фудбалерите ги покажуваа нивните вештини.

Сите освен двајца фудбалери од овие реклами се пензионирани – активно играат само Роналдо и Ибра.

Роналдо, кој во моментов е без клуб, важи за еден од најдобрите фудбалери, а Ибрахимовиќ  се врати во Милан.

Токму тие двајца се ѕвездите на убедливо најдобрата реклама од оваа кампања. Од денешен аспект – просто бесценето парче адвертајзинг.

Remote video URL
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Чек дис аут

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more

Тиктокер ги одбра најлошите градови во Европа - Тетово на апарати

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Читај повеќе

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Читај повеќе

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Читај повеќе

Важен симптом на рак на јајниците кој често се занемарува

Читај повеќе

Четири проблеми на кои жените најчесто се жалаат кај брачен терапевт

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку причини зошто треба да одгледувате растенија во вашиот дом

Читај повеќе

Каков совет би им дал гинеколог на паровите кои се мачат со неплодност?

Читај повеќе