Врска на далечина е кошмар за овие три хороскопски знаци

Поради моменталната состојба во светот, многу парови се принудени да ја одржуваат својата врска на далечина.

Сепак, за некои хороскопски знаци ова е далеку од идеално решение.

Близнаци

Припадниците на овој воздушен знак честопати се многу лош избор за врска на далечина, бидејќи се неодлучни и никогаш не сте сигурни што точно правите со нив. Понекогаш мислите дека сè е во ред, и тоа е далеку од вистината. На Близнаците им е многу лесно истовремено да бидат во две врски, без да се посомнева ниту еден од партнерите.

Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието, а ако не го добиваат од партнерот, вниманието ќе го побараат на друго место. Со оглед на тоа дека на далечина е многу тешко да покажете внимание, Лавот најверојатно веќе ужива во нечие ласкање. Во идеалниот свет на Лавовите, саканата личност мора да се „појави“ каде што тие сакаат, кога сакаат. Со врска на далечина, ова не е можно.

Водолија

Тие ја сакаат слободата и се уметнички души. Дружењето со пријателите често им е приоритет број еден, а кога нешто лошо ќе се случи или некој ќе ги повреди, тие прво ќе побараат утеха од партнерот. Ако станува збор за врска на далечина, тешко е да се предвидат такви ситуации, така што Водолијата може да се чувствува изневерена и повредена.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more

Љубов и секс

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more
Кога најмногу уживаме во сексот?

Кога најмногу уживаме во сексот?

Read more

Дали се плашите да излезете од врска во која не сте среќни?

Read more

Љубовен хороскоп од 4 до 10 декември

Read more
 

Магазин

Кривата кула во Болоња треба да се реновира бидејќи може да се урне

Читај повеќе

Која храна мора да ја изедеме истиот ден кога ќе ја зготвиме или отвориме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Водителка покажа среден прст во живо

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со компири и пилешко

Читај повеќе

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Читај повеќе

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најголемите манипулатори?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Читај повеќе
15 идеи како сами да направите новогодишни украси

15 идеи како сами да направите новогодишни украси

Читај повеќе

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Читај повеќе