Врска на далечина е кошмар за овие три хороскопски знаци

Поради моменталната состојба во светот, многу парови се принудени да ја одржуваат својата врска на далечина.

Сепак, за некои хороскопски знаци ова е далеку од идеално решение.

Близнаци

Припадниците на овој воздушен знак честопати се многу лош избор за врска на далечина, бидејќи се неодлучни и никогаш не сте сигурни што точно правите со нив. Понекогаш мислите дека сè е во ред, и тоа е далеку од вистината. На Близнаците им е многу лесно истовремено да бидат во две врски, без да се посомнева ниту еден од партнерите.

Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието, а ако не го добиваат од партнерот, вниманието ќе го побараат на друго место. Со оглед на тоа дека на далечина е многу тешко да покажете внимание, Лавот најверојатно веќе ужива во нечие ласкање. Во идеалниот свет на Лавовите, саканата личност мора да се „појави“ каде што тие сакаат, кога сакаат. Со врска на далечина, ова не е можно.

Водолија

Тие ја сакаат слободата и се уметнички души. Дружењето со пријателите често им е приоритет број еден, а кога нешто лошо ќе се случи или некој ќе ги повреди, тие прво ќе побараат утеха од партнерот. Ако станува збор за врска на далечина, тешко е да се предвидат такви ситуации, така што Водолијата може да се чувствува изневерена и повредена.

реклама

Хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа во декември

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Пожар во близина на стадионот Лусаил во Катар

Read more

Вработен во Катар стана интернет сензација: Попопуларен е и од Меси

Read more

Љубов и секс

Што да направите ако партнерот ви е супер, но сексот е лош?

Read more

Долгите врски имаат и негативна страна, можат да ве кочат во животот

Read more

Знак на здрава врска: Пет кавги што ги водат дури и најсреќните парови

Read more

Промени во сексот по 30-тата година за кои никој не зборува

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа во декември

Читај повеќе

Витаминска бомба за одбрана од вируси

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за истегнување за луѓето со седечка работа

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Читај повеќе

Како најдобро да ги искористите попустите за Black Friday?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Читај повеќе

„Папокот на светлината“ – нов роман на Венко Андоновски

Читај повеќе
  • play_arrow

Град на духови во Катар од каде мора да заминете пред зајдисонце

Читај повеќе

Објавена мапа на најчестите презимиња во Европа

Читај повеќе