Wikipedia конечно добива нов дизајн, погледнете како ќе изгледа

Wikipedia e бесплатна онлајн енциклопедија што ја составуваат и ажурираат волонтери ширум светот, а хостирањето е на Wikimedia Foundation.

Wikipedia е неодвоив дел од нашата веб-култура речиси 20 години и ни овозможува пристап до милиони енциклопедиски поими со клик преку нашите компјутери, таблети и смартфони.

Сега, за првпат по една деценија, десктоп верзијата на Wikipedia ќе биде освежена и ќе добие редизајн.

Одлуката за редизајн била донесена со цел онлајн енциклопедијата да биде попристапна до новите корисници.

Некои од иновациите се посебното drop-down мени што би требало да го олесни коментирањето на написите. На левата страна ќе има ново, попристапно мени за менување на јазиците.

Се очекува да се сменат и димензиите на логото. Сите планирани иновации може да ги погледнете ТУКА.

URL
Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Интернет

Не ви се допаѓа новиот Facebook? Има начин како да го вратите стариот

Read more

Мистериозни хакери донираат украдени пари во хуманитарни цели

Read more

Два милиони луѓе заработуваат цело богатство преку социјалните мрежи

Read more

Елон Маск сè поблиску до целта за брз интернет од вселената

Read more

Гик

  • play_arrow

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Читај повеќе

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPad Air

Читај повеќе

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

3D патување низ Сончевиот Систем

Читај повеќе