Wizz Air до 14 јуни нема да има летови до и од земјава

Скопје, 4 јуни 2020 (МИА) – Нискотарифната авиокомпанија Wizz Air најави дека ќе ја продолжи суспензијата на сите летови до земјава до 14 јуни.

Суспензијата, како што наведуваат во соопштението, е резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од и до Република Северна Македонија.

Патниците со резервирани билети погодени од овие суспендирани летови што ги направиле резервациите директно на wizzair.com или на мобилната апликација на авиокомпанијата, ќе бидат автоматски известени преку електронска порака, информира компанијата и додава дека 120 проценти од целата сума ќе им бидe автоматски префрлена на Wizz сметката кои ќе може да ги искористат во текот на наредните 24 месеци за купување на сите производи и услуги на Wizz Air.

Патниците, исто така, можат да одберат опција за враќање на парите – за која треба подолго време да се реализира – и ќе бидат информирани за сите потребни чекори за трансфер на парите преку банка или преку картичка во посебна електронска порака. Во овој случај, ќе можат да изберат 100 проценти поврат на сумата.

Патниците кои направиле резервација преку туристички агенции – вклучувајќи ги и онлајн туристичките агенции, треба да ја контактираат компанијата преку која ги купиле своите билети.

Wizz Air, стои во соопштението, искрено се извинува за непријатностите со кои патниците се соочуваат како резултат на забраните за патување и ги уверува своите патници дека сигурноста и добросостојбата на патниците и екипажот останува нивен приоритет.

реклама
Кој е човекот од најновиот интернет мем што кружи на социјалните мрежи?

Кој е човекот од најновиот интернет мем што кружи на социјалните мрежи?

Read more
Леброн Џејмс го менува Кливленд за Филаделфија?

Леброн Џејмс го менува Кливленд за Филаделфија?

Read more
ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе барање за предвремени парламентарни избори и оставка на Заев

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе барање за предвремени парламентарни избори и оставка на Заев

Read more
Жител на Шишево, баран со потерница, вперил пиштол во полицајци

Жител на Шишево, баран со потерница, вперил пиштол во полицајци

Read more

Живот

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Маск за коронавирусот: Нема да се вакцинирам, не сум во ризик

Read more

Каде има најскапо, а каде најевтино капучино во светот?

Read more

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Магазин

Жена во визба од зграда во Париз што ја наследила пронашла половина милион евра

Читај повеќе

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за печени ракчиња на скара

Читај повеќе
  • play_arrow

Извлечени 5.000 парчиња муниција од потонат брод од Втора светска војна

Читај повеќе

Заедничко гледање порно филмови: Да или не?

Читај повеќе
  • filter

Доминираат: Ова се најголемите инфлуенсери меѓу спортистите, дали ги следите?

Читај повеќе

Четири знаци дека сте во стабилна и среќна врска

Читај повеќе

Ќе се изненадите колку често жените мислат на секс

Читај повеќе

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Читај повеќе