Xiaomi Yesoul M1 – совршениот статичен велосипед за вежбање во вашиот дом

Кајгана
/ 01.12.2021 / 11:58

Ви го претставуваме новиот модел на статичен велосипед YESOUL М1. Паметниот статичен велосипед ќе ви помогне во домашни услови да согорите калории, а притоа да ги зајакнете вашите мускули на нозете, колената како и стомачните мускули.

Велосипедот зазема мал дел од просторијата односно 0,5 метри квадратни и тежи околу 30 килограми. Неговата основа во облик на H дава безбедност при користењето, а може да издржи максимална тежина до 100 килограми.

Дополнително олеснување при употребата на производот даваат и тркалата со чија помош лесно ќе го пренесувате од една во друга просторија во домот. Велосипедот е опремен и со држач за телефон, за поголемо уживање во текот на возењето.

Преку апликацијата Yesoul Sports имате можност да ја следите статистиката на вашето вежбање и тоа податоци за срцевите отчукувања, согорени калории, изминати километри и слично. Со помош на магнетната резистентност ќе уживате во комфорно и тивко возење без притоа да им пречите на останатите членови од семејството.

Велосипедот симулира вистинско вртење на педалите, така што имате можност да вртите нанапред и наназад, а исто така може и да го подесите интензитетот на возење во зависност од вашата состојба или расположение.

Xiaomi Yesoul M1 можете да го нарачате тука, по цена од 18.990 денари, а доставата е бесплатна. Доколку имате прашања, слободно може да ни пишете порака на нашата ФБ страница.

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Фит

Едноставен трик што ќе ви помогне да пешачите 40 минути подолго секој ден

Read more

Вежби што ќе ви помогнат да трчате побрзо

Read more

Четири знаци кои покажуваат дека итно ви е потребен одмор од вежбање

Read more

Експертите го открија најдоброто време од денот за вежбање - се разликува кај жените и мажите

Read more
 

Магазин

Чаша млеко со јаболков оцет против запек и за побрз метаболизам

Читај повеќе

Слушајте си го телото: Пет знаци дека ви недостасува магнезиум

Читај повеќе

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Читај повеќе

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Како до совршено вкусна паста без варење во вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа плетењето на пајакова мрежа?

Читај повеќе

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Читај повеќе

Едноставен трик што ќе ви помогне да пешачите 40 минути подолго секој ден

Читај повеќе

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Читај повеќе