Македонија

Забрана за камиони на патот Маврово – Дебар поради снег и ветер

2. јануари 2019 - 15:44 | МИА

Скопје, 2 јануари 2019 (МИА) – Попладнево од 15:25 часот стапува на сила забрана за тешки товарни возила поради лоши временски услови.

Поради врнежи од снег и засилен северен ветер од превентивни причини се водува забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и обратно, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Коментирај