Зачекорете во нова среќна приказна со кредитите на НЛБ Банка

Купувањето или уредувањето на стан или куќа е една од најголемите финансиски одлуки во животот на секоја личност и затоа е многу важно да бидете добро информирани доколку решите да го направите ова со финансиска поддршка во форма на станбен или потрошувачки кредит.

За сите оние кои храбро ќе зачекорат во градењето на нови среќни приказни, НЛБ Банка подготви промотивна кампања за кредитите за физички лица. Имено во периодот од 1.9.2021 до 30.9.2021 година клиентите ќе можат да искористат низа придобивки и поволности, пришто сите кредити ќе бидат достапни без трошоци за одобрување, додека станбените и хипотекарните кредити ќе се одобруваат и без трошоци за проценка на имот.

Дополнително во овој период за секој НЛБ Потрошувачки кредит клиентите ќе добијат и бесплатна НЛБ Mastercard haPPy кредитна картичка.

Во однос на оние клиенти кои оваа есен сакаат да купат нов стан или куќа ќе можат да ги искористат придобивките за НЛБ Станбените кредити со подолг рок на отплата до 35 години и фиксна каматна стапка до 10 години. Како дополнителна поволност за станбените кредити е можноста за користење на  бескаматен кредит за опремување на домот во соработка со Нептун Македонија.

За кредитните продукти на НЛБ Банка  и за промотивната понуда можете да добиете повеќе информации на веб страницата на Банката: www.nlb.mk или на Контакт центарот на телефон: 02/15 600.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Промо

Добре дојдовте во East Gate Living: урбано живеење во новото срце на градот

Read more

70 награди во првото коло од наградната игра „Играј без нервози и Мерцедес вози“ на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава, 2win.mk

Read more

Пазар3 Ве советува - кои се најекономичните модели на автомобили на пазарот

Read more

Зачекорете во нова среќна приказна со кредитите на НЛБ Банка

Read more
 

Ново

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе
  • play_arrow

Јајце за Макрон

Читај повеќе

Борис Трајковски, Киро Глигоров и Никола Кљусев најпопуларни политичари во изминатите три децении

Читај повеќе