Заедно може да направиме да биде подобро – Нова кампања на Скопско

„Само ако имаме нешто за сеќавање, само тогаш знаеме колку време сме биле заедно и колку време сме живееле и зошто треба да го браниме тој живот“ е позната мисла од македонскиот писател Петре М. Андреевски, која најдобро ги отсликува предизвиците со кои се соочуваме денес.

Kако бренд со најдолга историја на македонскиот пазар, речиси 100 години знаеме дека животот на ова тло е полн со предизвици, некогаш работите се движат кон подобро, некогаш не, но она во што веруваме е дека само заедно може да направиме да биде подобро. Токму тоа наше верување го пронајдовме во цитатот на Петре М. Андреевски кој е носечка порака во нашата нова кампања“, изјавија од „Пивара Скопје“

Преку кампањата Скопско сака да ја нагласи важноста од заедништво, солидарност и меѓусебна поддршка во овие моменти.

Погледнете го видеото:

Remote video URL

 

 

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Промо

Дојче Телеком и Били Ајлиш го слават дигиталниот оптимизам на Генерацијата Z

Read more

Сашко Јованов од Стар Дојран освои рекорден Милионер Џек пот вреден 1.798.727 денари

Read more

Време е за големи попусти, време е за чистка. Дали сте подготвени за Garage Sale?

Read more

Зошто да се одлучите за премиум систем за греење и ладење?

Read more

Ново

Топло со температура до 36°C, попладне услови за дожд

Читај повеќе

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Џафери за утре најави седница за избор на претседател на Собранието

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

МТСП: Протоколот е изготвен и прифатен од градинките, групите се прилагодуваат согласно насоките

Читај повеќе

Мицотакис: Ниту една провокација нема да остане неодговорена

Читај повеќе

Филипче: Огромен е ризикот ако училиштата се отворат од септември

Читај повеќе