Заев: Ги прифаќам забелешките на новинарите

Скопје, 6 август 2020 (МИА) – Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на својот Facebook профил напиша дека ги прифаќа забелешките на новинарите за неговиот начин на комуникација по собраниската конститутивна седница.

Како што наведува Заев, секој пред јавноста е одговорен за своите постапки.

Тој уште порачува и дека нема никаква намера да влијае врз работата медиумите и новинарите.

– Добив реакции од различни страни од новинарската фела за изборот на зборови и начинот на комуникација со дел од новинарите во Собранието, по конститутивната седница. Ги прифаќам забелешките на ЗНМ и фелата и во размена на мислења со нив веќе укажав дека сите треба да се потрудиме за подобра комуникација во иднина и дека немам никаква намера да влијаам врз работата на медиумите и новинарите. Секој пред јавноста е одговорен за своите постапки, а сите имаме обврска секојдневно и здружено да работиме на оневозможување на ширењето на лажните вести, на запирање на клеветите, навредите и нападите врз која било индивидуа, вклучително и врз медиумските работници, пишува Заев на својот Facebook профил.

Тагови
реклама

Македонија

Медицинска сестра е првата жртва од COVID-19 меѓу медицинскиот персонал во Охрид

Read more

Променливо облачно со температура до 24 степени

Read more

Владата одобри целодневна настава

Read more

Владата го усвои протоколот за работа на игротеките

Read more

Вести

Медицинска сестра е првата жртва од COVID-19 меѓу медицинскиот персонал во Охрид

Читај повеќе

Променливо облачно со температура до 24 степени

Читај повеќе
  • play_arrow

Каталонците со свински глави удрија по шпанската полиција

Читај повеќе

Турски F-16 урнал ерменски Su-25 авион

Читај повеќе

Владата одобри целодневна настава

Читај повеќе

Владата го усвои протоколот за работа на игротеките

Читај повеќе
  • play_arrow

Се влошува војната меѓу Ерменија и Азербејџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Позитива на денот: 3-годишниот Реџеп го победи ракот и го огласи ѕвончето на Детската клиника во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Косово и Нагорно-Карабах не може да се споредуваат

Читај повеќе