Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Конечно заврши cнимањето на „Avatar 2“  потврди режисерот Џејмс Камерон.

Тој изјави дека на истиот ден кога го завршил снимањето на „Avatar 2“ почнал да работи на третиот дел.

„Сега сме во Нов Зеланд каде го снимаме третиот дел. Вториот дел е готов, а снимањето на „Avatar 3“ е завршено околу 95%, вели тој.

Првиот дел од филмот заработи повеќе од милијарда долари ширум светот. Премиерата на „Avatar 2“ е закажана за 16 декември 2022 година, додека третиот дел ќе биде прикажан помеѓу декември 2023 година и декември 2024 година.

Тагови
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more

Филм & ТВ

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more

Овој октомври, обложете се на Ал Пачино

Read more

Сцена

  • play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Читај повеќе

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Читај повеќе

Овој октомври, обложете се на Ал Пачино

Читај повеќе
  • play_arrow

Холивудските убавици откриваат: Кој е мојот најлош филмски бакнеж?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неверојатна трансформација на Ен Хатавеј во римејкот на „The Witches“

Читај повеќе

Последниот воз: Дали го фативте бесплатниот Netflix?

Читај повеќе

Тужба за продуцентите на „Borat 2“

Читај повеќе