Запознајте го Нејтан, градежниот работник кој е „плукнат“ Бред Пит

Поради неверојатната сличност со Бред Пит, овој Британец секојдневно е во центарот на вниманието, но животот не му е воопшто лесен.

Нејтан Мидс има 35 години и е самохран татко на две девојчиња. Иако неодоливо наликува на холивудска ѕвезда, покрај огромната популарност, тоа му носи и секојдневни неволји.

Како што истакнува, најмногу му страда љубовниот живот. Нејтан ги бришел профилите на апликациите за запознавање бидејќи девојките не верувале дека е вистински. Во пораки редовно му пишуваат дека е „лажен профил“, а често му го пријавуваат профилот, па мора да прави нови.

Некои од девојките го прогонувале, додека оние со кои излегувал биле „љубоморни на неговите ќерки“.

„На почетокот не им пречеше да поминувам викенди со нив, а потоа полудеа. Викендите се единственото време кога можам да бидам со моите девојќиња, а можам да одам на состаноци во текот на неделата“, рече тој, додавајќи дека го привлекува еден тип на жена.

„Карактерот е клучна работа, и да е семеен тип на девојка“, објасни тој.

На Нејтан отсекогаш му кажувале дека личи на познатиот актер, на што тој само одмавнувал.

„Некои дури велат дека мајка ми имала афера со него и дека Бред ми е татко“, признава тој.

Тој исто така тврди дека луѓето на улица често се враќаат кога ќе поминат покрај него, за да му земат автограм или да се фотографираат со него.

Пред три години Нејтан решил да ја испрати својата фотографија во агенција за дублери и на тој начин почнал да заработува солидна сума на пари. Со него контактирала и Дориен Роуз, која важи за двојничка на Анџелина Џоли.

„Заработката по настам е меѓу 200 и 500 фунти“, вели тој и додава дека тоа е многу повеќе од неговата плата како градежен работник.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Чек дис аут

Зошто авионите не слетуваат на трева?

Read more

Топ 10 снимки каде наводно вонземјани се фатени на камера

Read more

Зошто најдобрите идеи ни текнуваат додека се тушираме?

Read more

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе