Земјотрес во Косово, почувствуван во Скопје

Телеметриската сеизмолошка мрежа утринава во 4 часот и 36 минути регистрираше земјотрес чиj епицентар се наоѓа во Република Косово, на 20 километри северозападно од Скопје, со Рихтерова локална магнитуда од 2,3 степени.

Според досегашните податоци со кои располага македонската опсерваторија, земјотресот е почувствуван од населението во околината на градот Скопје, со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

URL
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Македонија

Мемеди: Родителите на бебето и медицинската сестра се смирија и си подадоа рака, случајот е затворен

Read more

Поради пожарите, пренасочен сообраќајот на неколку делници

Read more

Левица: Таравари и Кочубовски да го вклучат црвениот аларм поради екстремните температури

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК да испита и отвори случај за џипот на Филипче, крие ли имот на друго име?

Read more
 

Вести

Мемеди: Родителите на бебето и медицинската сестра се смирија и си подадоа рака, случајот е затворен

Читај повеќе

Германската војска за прв пат го употреби моќниот HIMARS

Читај повеќе

Доларот зајакна, Трамп ги тресе азиските берзи

Читај повеќе

Поради пожарите, пренасочен сообраќајот на неколку делници

Читај повеќе

Во Дубровник соборен е рекорд за температурата на морето

Читај повеќе

Орбан: Планот на Трамп за мир во Украина е добро разработен

Читај повеќе

Oбвинителството испитува неправилности во ЈСП по тврдењата дека автобусот заврши во жардиниера кај Мавровка поради неисправност

Читај повеќе
  • play_arrow

Ене го на покривот – нова снимка од атентатот на Трамп: Очевидци покажуваат со прст кон напаѓачот и викаат кон полицијата

Читај повеќе

Левица: Таравари и Кочубовски да го вклучат црвениот аларм поради екстремните температури

Читај повеќе