Желбите за јадење по натпревар на играчите на Барса од 2014

Филип Здравески
/ 01.12.2023 / 12:22

Барселона освои триплета во сезоната 2014/2015 кога и располагаше со страшен тим.

Тогаш боите на каталонската гордост ги бранеа Меси, Чави, Иниеста, Пике, Ракитиќ, Суарес, Нејмар итн.

Интересно е да се види како изгледал списокот со порачани јадења на овие великани по еден исцрпувачки натпревар од 2014 година.

Најмногу барале овошје, пица, Nutella и суши.

Марк-Андре тер Штеген: Суши и сендвич со Nutella

Жерард Пике: Сендвич со Nutella и овошје

Иван Ракитиќ: Суши (две порции) и овошје

Серхио Бускетс: Пица со шунка и овошје (само ананас и јагоди)

Чави Ернандес: Сечкани пилешки стека и пица со шунка

Андрес Иниеста: Пица со шунка и кашкавал и болоња и чоризо сендвич

Луис Суарес: Пица со шунка и кашкавал и Цезар салата

Лео Меси: Пица со кашкавал

Нејмар: Пица со шунка и кашкавал и овошје

Хавиер Масчерано: Паста салата и две парчиња овошје

Сержи Роберто: Суши и троен седвич со Nutella

Тагови
реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Фудбал

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Read more

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Read more

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Read more

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Читај повеќе

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Читај повеќе

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе