Барселона

play_arrow

Чави: Испаднавме поради човек кој не ја разбира играта

ПСЖ загуби со 2:3 во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите на домашен терен, но во реваншот во Шпанија ја совлада Барса со 4:1 и победи во полуфиналето со вкупен резултат 6:4.
Read more

Желбите за јадење по натпревар на играчите на Барса од 2014

Барселона освои триплета во сезоната 2014/2015 кога и располагаше со страшен тим.
Read more

Пике претседател на Барса? Сега не е време, ќе видиме за во иднина

Кога некој ден ќе има услови, Џерард Пике ќе размисли за идејата да се кандидира за улогата претседател на Барселона, но во овој момент поранешниот фудбалер на каталонскиот гигант не помислува на тоа.
Read more

Ова е само почетокот: Капитенот на Сити потпиша за Барселона

Илкај Ѓундоан (32), капитен и легенда на Манчестер Сити, по седум години го напушти клубот со кој освои пет титули во Англија, два ФА купа, четири Лига купови и Лигата на шампионите, и за кој одигра 304 натпревар
Read more

Претседателот на Ла Лига: Барса не е во позиција да го врати Меси

Претседателот на шпанската Ла Лига, Хавиер Тебас, оцени дека Барселона моментално не е финансиски способна да го врати Лионел Меси, но додаде дека се надева дека ситуацијата ќе се промени.
Read more

Куман: Претседателот на Барселона ме излажа за Меси

Поранешниот тренер на Барселона, Роналд Куман, призна денеска дека аргентинскиот фудбалер Лионел Меси на неславен начин го напуштил каталонскиот клуб во 2021 година, јавија денеска шпанските медиуми.
Read more
play_arrow

Инѕаги: Сега Барса има проблем, ќе нѐ паметат долго во Шпанија

Возбудливиот натпревар синоќа на „Камп Ноу“ помеѓу Барселона и Интер заврши 3:3, што значи дека сега Барса ќе мора да чека кикс на Интер за да избори пласман во осминафиналето.
Read more

Левандовски: Можам да ѝ помогнам на Барса да се врати на врвот на европскиот фудбал

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски се приклучи на Барселона, а денеска ја даде својата прва изјава како играч на каталонскиот гигант.
Read more
play_arrow

Барселона донесе ново чудо од дете, го чува со клаузула од 100 милиони евра

Read more
play_arrow

Барселона ги претстави дресовите за новата сезона, навивачите одушевени

Барселона денес ги претстави дресовите за новата сезона 2022/2023 во која се надева дека повторно ќе се стекне со претходните успеси.
Read more

Чави ремонт: Уште едно ново правило за играчите на Барселона

Чави Ернандес неодамна ја презеде Барселона и веднаш посегна кон воведување нови правила.
Read more

Чави прифати да се врати во Барселона

По разговорот со Лапорта, претседателот на Барселона, Чави Ернандес прифати да биде нов тренер на Барса, известува новинарот на Sky Sport Фабрицио Романо.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more