Чави прифати да се врати во Барселона

По разговорот со Лапорта, претседателот на Барселона, Чави Ернандес прифати да биде нов тренер на Барса, известува новинарот на Sky Sport Фабрицио Романо.

Барселона најпрвин ќе прогласи нов, привремен тренер. Тоа ќе биде Серхи Барахун, а по ноемвриската репрезентативна пауза тимот ќе го преземе Чави.

Легендарниот фудбалер ги договара последните детали за раскинување на договорот со Ал Сад во кој работи како тренер.

Се претпоставува дека клубот од Катар ќе бара отштета од околу 1.000.000 евра, што не би требало да претставува никаков проблем за Барселона.

Се очекува дека Лапорта до крајот на денот ќе ја прогласи одлуката за официјална. Да се потсетиме, Барса му даде отказ на Роналд Куман веднаш по поразот од Рајо Ваљекано.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Фудбал

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе