Куман: Претседателот на Барселона ме излажа за Меси

Поранешниот тренер на Барселона, Роналд Куман, призна денеска дека аргентинскиот фудбалер Лионел Меси на неславен начин го напуштил каталонскиот клуб во 2021 година, јавија денеска шпанските медиуми.

Меси ја напушти Барселона поради тешката финансиска состојба во која се наоѓаше Барселона во 2021 година во период кога на клупата на каталонскиот клуб седеше холандскиот стратег Куман.

„Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта ме излажа. Ми рече дека утре ќе биде потпишан нов договор со Меси, а Аргентинецот следниот ден замина од клубот. Тоа момче не заслужи да замине на таков начин. Многу работи беа против мене. Кога претседателот се сомнева во вас, тогаш тоа е проблем. Меѓутоа, кога би имал шанса да се вратам, би го направил тоа. Ја сакам Барселона“, изјави Куман.

Холандскиот тренер ја предводеше Барселона од август 2020 до ноември 2021 и на 67 натпревари забележа 39 победи, 12 нерешени и 16 порази.

реклама

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Се враќа евтината дневна тарифа на струјата

Read more

Фудбал

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Read more

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Read more

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Read more
 

Спорт

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе
  • play_arrow

Жиру за победа на Милан во Торино и пласман во ЛШ

Читај повеќе

Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе

Џака преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе ѝ го раскрвари носот на девојка на трибините

Читај повеќе