Зошто постарите мажи се попривлечни за жените?

Многу жени одлучуваат да стапат во врска со постари мажи, а нивните врски многумина не можат да ги разберат. За таквите врски луѓето имаат најразлични коментари, а најчестата е дека станува збор за врска од интерес, а не од љубов.

Bright Sight одвои неколку причини зошто жените често „паѓаат“ на постари мажи. И не, парите не се на прво место.

1. Постарите мажи се позрели

Постарите мажи зад себе имаат искуство и тоа многу искуство со жени, па веројатно научиле како да се однесуваат кон жените. Тие се веќе остварени личности, со изградена кариера и некои од нив се подготвени да се посветат на семејството. Сакаат да се скрасат со една жена.

2. Носат мудри одлуки

Не ризикуваат беспотребно, благодарение на животното искуство имаат научено многу лекции па можат да си дозволат помудри одлуки.

3. Врските со нив се постабилни

Знаат точно што сакаат и не се оптоваруваат со непотребни игри како топло-ладно и слично.

4. Помагаат во домашните обврски

Знаат или научиле дека на жените им е многу важно нивните партнери да учествуваат во извршувањето на домашните обврски, дека со тоа нема да бидат помалку мажи. Го искусиле животот како самец и веројатно домашните обврски сами ги вршеле па не им е тешко тоа да го прават и кога ќе бидат во врска.

5. Знаат дека кон жените треба да се однесуваат со почит

Разбираат што им треба на жените и што ги прави среќни, во текот на последните љубовни врски веројатно научиле и како треба да избегнат одредени проблеми, па врската со нив е поедноставна. Не се фокусирани само на себе и нивните потреби, туку големо внимание посветуваат на партнерката.

6. Даваат чувство на сигурност

Досега веќе изградиле кариера, финансиски се постабилни и не се во потрага по авантури туку по сериозна врска.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Љубов и секс

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Магазин

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Читај повеќе

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Читај повеќе

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Читај повеќе

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Читај повеќе

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе