Зошто постарите мажи се попривлечни за жените?

Многу жени одлучуваат да стапат во врска со постари мажи, а нивните врски многумина не можат да ги разберат. За таквите врски луѓето имаат најразлични коментари, а најчестата е дека станува збор за врска од интерес, а не од љубов.

Bright Sight одвои неколку причини зошто жените често „паѓаат“ на постари мажи. И не, парите не се на прво место.

1. Постарите мажи се позрели

Постарите мажи зад себе имаат искуство и тоа многу искуство со жени, па веројатно научиле како да се однесуваат кон жените. Тие се веќе остварени личности, со изградена кариера и некои од нив се подготвени да се посветат на семејството. Сакаат да се скрасат со една жена.

2. Носат мудри одлуки

Не ризикуваат беспотребно, благодарение на животното искуство имаат научено многу лекции па можат да си дозволат помудри одлуки.

3. Врските со нив се постабилни

Знаат точно што сакаат и не се оптоваруваат со непотребни игри како топло-ладно и слично.

4. Помагаат во домашните обврски

Знаат или научиле дека на жените им е многу важно нивните партнери да учествуваат во извршувањето на домашните обврски, дека со тоа нема да бидат помалку мажи. Го искусиле животот како самец и веројатно домашните обврски сами ги вршеле па не им е тешко тоа да го прават и кога ќе бидат во врска.

5. Знаат дека кон жените треба да се однесуваат со почит

Разбираат што им треба на жените и што ги прави среќни, во текот на последните љубовни врски веројатно научиле и како треба да избегнат одредени проблеми, па врската со нив е поедноставна. Не се фокусирани само на себе и нивните потреби, туку големо внимание посветуваат на партнерката.

6. Даваат чувство на сигурност

Досега веќе изградиле кариера, финансиски се постабилни и не се во потрага по авантури туку по сериозна врска.

реклама

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more

Љубов и секс

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Колку би требало да трае сексуалниот однос?

Read more

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Read more

Магазин

  • filter

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Читај повеќе
  • play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Читај повеќе

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

Читај повеќе

Русите не ја тестирале вакцината за COVID-19 на деца

Читај повеќе

Зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот?

Читај повеќе

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Читај повеќе
  • play_arrow

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Читај повеќе