Зошто сексот во текот на летен одмор е најдобар?

Иако многу парови стравуваат дека ќе им биде досадно на годишниот одмор, повеќето сепак се сложуваат дека за тоа време сексот им е најдобар, покажува ново истражување.

Повеќето Американци посакуваат секс на плажа, покажа истражување на социјалната мрежа Zoosk.com спроведено на 1.529 луѓе. Скоро три четвртини од нив на возраст од 18 до 49 години сметаат дека сексот е најдобар во текот на годишниот одмор.

Околу 22 проценти веруваат дека најромантичен избор на одмор е во тропските краеви, додека за 19 проценти од нив тоа е посетата на Париз или Рим. Крстарењето е идеално за 15 проценти од испитаниците додека за 9 проценти тоа е романтичен семеен хотел или кампување.

Околу 38 проценти од паровите се загрижени дека ќе си идат на нерви едни на други во текот на одморот, а на 73 проценти од жените најмногу им смета рчењето на партнерот.

Скоро 15 проценти се плашат дека нема за што да разговараат со партнерот, додека 15 проценти не сакаат да ја делат бањата. Околу 59 проценти од мажите се плашат од шопинг со партнерката, откри студијата.

Претходните истражувања потврдија дека длабоката опуштеност и недостатокот на напнатост се клучни за женската возбуда, а годишниот одмор е идеален за тоа.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе