11 одлични рецепти за детоксикација на организмот

Овошјето и зеленчукот треба да бидат дел од секојдневната исхрана во овој период. Со нив поуспешно ќе го прочистите организмот, заедно со консумација на јаткасти плодови, мешунки и семиња.

Пробајте ги овие 11 рецепти за прочистување на организмот, станува збор за оброци кои лесно се подготвуваат, а се многу здрави. Салати, шејкови, домашна паста од зеленчук, смути се дел од интересните и инспиративни рецепти што ќе ги погледнете во видеото на Tasty.

реклама

Рецепти

Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Read more

Идеја за појадок: Мини крофни со банана

Read more

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Read more

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more