15 најнапредни воени бродови во светот

Кога станува збор за воената технологија, некои од најважните достигнувања во последниве години не се случија на копно или во воздух, туку на море. На крајот на краиштата, без разлика дали се тоа подморници со неограничен дострел или борбени бродови кои пукаат со ласери, има некои нови воени бродови кои се апсолутно неверојатни. Денеска ги одбројуваме Топ 15 најнапредни воени бродови во светот.

реклама

Чек дис аут

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Read more

Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Read more

Кајгана fun with flags: Епизода 7 - зошто се бојкотира виолетовата боја?

Read more

Што ќе се случи во човечкото тело ако хибернира 100 години?

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 неверојатни животински фосили најдени досега

Read more
play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во човечкото тело ако хибернира 100 години?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои одлично владеат акценти и дијалекти

Read more
play_arrow

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионите по Светското?

Read more
play_arrow

Стопете 500 калории со 30 минути вежбање во домашни услови

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија „Your Place Or Mine“ со Рис Витерспун и Ештон Кучер

Read more
play_arrow

Фејлови кои не завршија добро

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Glass Onion: A Knives Out Mystery“

Read more
play_arrow

Како се рангираат менаџерите во Премиер лига како играчи?

Read more