23 мегапроекти што се градат во 2023 година

Од највисоките облакодери до некои од најголемите проекти за недвижнини во историјата, од интраконтинентални железнички мрежи до нуклеарен мегапроект што може целосно да го смени човештвото, ова се 23-те најголеми мегапроекти во изградба во 2023 година што ги избра Top Luxury.

реклама

Архитектура

Поглед во вилата на Ѓоковиќ во Шпанија што ја купи за 10 милиони евра

Read more

Освежување без реновирање: Како да направите акцентен ѕид?

Read more

Хотел „Пропадната инвестиција“: Чинеше 700 милиони евра, а никој уште не преспал таму

Read more

Како зелените фасади може да ги заменат климатизерите?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како мафијата го уништи бугарскиот фудбал?

Read more
play_arrow

Снежна фејл компилација

Read more
play_arrow

5 причини зошто сте постојано уморни

Read more
play_arrow

7 најлоши засилувања во Премиер лигата од 2020 година

Read more
play_arrow

Топ 7 најдобри леви крила од 2000 година наваму

Read more
play_arrow

Зошто Американците упорно купуваат англиски фудбалски клубови?

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Српскиот политичар Ного објави нови детали за убиството на Вања

Read more
play_arrow

Македонски Бадник во Воден

Read more
play_arrow

Како се снимаше Home Alone + избришани сцени

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за новиот хорор No Way Up

Read more
play_arrow

Најсмешните фејлови за 2023 година

Read more