33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Да се биде родител најчесто значи да знаете како и кога да ги примените сите знаења што ги имате стекнато за тоа како да го израснете, заштитите и воспитате вашето дете.

Секојдневните обврски околу децата некогаш може да бидат едноставно преголем товар, но за некои ситуации има добри трикови за снаоѓање што ќе ви заштедат многу време и нерви.

реклама

Живот

Грижата за домот го продолжува животот

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Што се случува во мозокот на тинејџерите кога родителите ги критикуваат?

Read more

Вечна дилема: Неколку разлики меѓу јогурт и кефир

Read more

Нови видеа

play_arrow

Зошто авиони и дронови не може да летаат над Дизниленд?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Идиоти во кујна

Read more
play_arrow

Како да вежбате за да ги стопите „спојлерите“?

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои воопшто не звучат како ликовите со кои се прославија

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Murder Mystery 2

Read more
play_arrow

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more
play_arrow

Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Read more