92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Неверојатна снимка ни доаѓа од Обединетото Кралство.

Пред влезот на еден McDonald's ресторан на Островот избила тепачка во која главната улога ја имал 92-годишен старец.

Неколкумина го нападнале дедото несвесни дека се работи за поранешен боксер, кој очигледно бил во фантастична форма, со оглед на годините.

Пресметката траела неколку минути, а виталниот старец успеал да ги нокаутира двајцата напаѓачи. Неколку пати ги патосирал и не се откажал. Очигледно му се допаднала борбата, во еден момент се гледа како ја соблекува маицата и почнува да танцува како во ринг.

Една жена упорно се обидувала да ја прекине тепачката, но воинствениот дедо ја оттурнува, сакајќи да им покаже на мангупите со кого нашле да се задеваат.

Откако ги патосира двајцата, доаѓа и трет, а старецот очигледно загубил снага, па овој пат тој беше патосиран, но се гледа како брзо станува.

URL

Видеото брзо стана вирално. Во неговиот опис се наведеува дека деедото има 92 години и е поранешен професионален боксер, но не се открива неговото име,

Многумина се сомневаат дека има 92 години, бидејќи изгледа премногу витално за таа возраст, иако се гледа дека е стар.

Тагови
реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Чек дис аут

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Што се случува во мозокот кога доживуваме Déjà vu?

Read more

Водителка покажа среден прст во живо

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе