Актерка од Harry Potter на 82 години позираше гола за Vogue

Британската актерка Мириам Марголис на 82 години позираше гола за магазинот Vogue, издание посветено на ЛГБТК+ заедницата.

Актерката, позната по улогата на професорката Спраут во франшизата „Harry Potter“, позираше гола зад маса со печива покриени со глазура.

Иако филмовите за Хари Потер не се особено важни за Марголис, нејзиниот пресврт како чудната професорка Спраут, во комбинација со нејзината реална ексцентричност и искреност, предизвика нејзината популарност вртоглаво да се зголеми во подоцнежните години од нејзината кариера.

Remote video URL

„Луѓето ми приоѓаат и ми велат: 'Едноставно те сакам', и сакаат да ме гушнат, и тоа е неверојатно. Имам среќа што сè уште сум интересна“, изјави таа за магазинот.

Британско-австралиската актерка, која беше една од трите ѕвезди на насловната страница на британскиот Вог заедно со Џанел Моунеи и Рина Савајама, рече дека никогаш не се срамела што припаѓа на ЛГБТК+ заедницата.

„Знаев дека тоа не е кривично дело“, рече таа, размислувајќи за тоа дека е отворено геј во време кога тоа беше општествено табу во Британија.

Сепак, Марголис жали што им се доверила на родителите, велејќи дека тоа ги повредило. Нејзината мајка ја терала да се заколне во Тората дека никогаш повеќе нема да има секс со жена, а верува дека нејзините родители никогаш не се помириле со нејзината сексуалност, но никогаш не престанала да ги сака.

Remote video URL
Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе